880 880 357

[email protected]

Jaki falownik opłaca się zamontować?

Electrical engineers test electrical installations and wiring on protective relays.


Jeśli zapoznaliście się już z pokrętną terminologią fotowoltaiczną – wiecie, czym jest inwerter, a budowa fotoogniwa nie ma dla Was tajemnic – czas zdecydować się na części od konkretnych marek. Dziś przedstawiamy Wam wybór 3 najlepszych producentów falowników, które ostatnimi czasy są (nomen omen) na fali! Co łączy wszystkie z nich? Przede wszystkim solidność i opłacalność, dzięki czemu zapewnią Wam spokojny sen.

Jaki falownik zamontować?

Huawei

Tej firmy nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie każdy jednak wie, że chiński producent elektroniki zajmuje się także produkcją części fotowoltaicznych! Montaż falownika Huawei to bardzo dobra decyzja, choćby ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości oraz możliwość rozszerzenia gwarancji do 20 lat. Co więcej, zakres gwarancji obejmuje także koszt serwisu (do 110 euro) oraz transportu części na terenie Unii Europejskiej. Inwertery Huawei sprawdzą się w montażu zarówno małych, jak i bardzo dużych instalacji, a ponadto wyposażone są w systemy inteligentnego zarządzania. Technologicznie falowniki tego producenta zostały wyposażone w funkcję AFCI. Jest to umiejętność wygaszenia łuku elektrycznego, który powstaje podczas uszkodzenia przewodów. Niestety to właśnie łuk elektryczny powoduje najwięcej pożarów wśród instalacji fotowoltaicznych. Tak, więc za bardzo przystępną cenę otrzymujemy bardzo bezpieczny falownik. Warto także, wspomnieć, iż falowniki Huawei w swojej standardowej opcji posiadają możliwość późniejszej rozbudowy o magazyn energii. Dzięki czemu zawsze mamy otwartą furtkę do magazynowania energii, bez konieczności wymiany falownika.

Fronius

Skłaniacie się raczej ku europejskim markom? Wybierzcie Fronius! To austriacka firma, która zajmuje się produkcją falowników już od ponad 30 lat. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień – między innymi tytułu TOP PERFORMER 2019 w testach niezawodności organizowanych przez instytut PV Evolution Lab. Fronius również daje możliwość przedłużenia
gwarancji do 20 lat, co dobrze świadczy o jakości sprzedawanych przez markę urządzeń. Inwertery jedno- i trójfazowe o szerokiej rozpiętości mocy znajdą zastosowanie zarówno w mniejszych posiadłościach, jak i wielkopowierzchniowych instalacjach. Falownik jest wyposażony w wyświetlacz LCD, który daje nam podgląd aktualnej produkcji niezależnie czy mamy internet, czy też nie. Dodatkowo należy wspomnieć o wymuszonej wentylacji, to właśnie załączającemu się wentylatorowi Fronius pracuje z lepszą wydajnością i radzi sobie z wyższą temperaturą.

SolarEdge

Last, but not least – SolarEdge. To ogromna firma o globalnym zasięgu, falowniki tej marki znane są na całym Świecie i doskonale radzą sobie z jakimkolwiek niepożądanym zacienieniem i wielopołaciowością budynku. Solaredge zaczyna się tam, gdzie kończy się standardowa fotowoltaika. Wysoka wydajność, długi czas gwarancji, a przede wszystkim bezpieczeństwo-tak w skrócie można by opisać produkty tej marki. Dzięki nierozłącznej pracy optymalizatorów mocy, z modułami, unikamy negatywnego wpływu najgorzej pracujących ogniw fotowoltaicznych na resztę instalacji. Bezpieczeństwo nie wzięło się znikąd, to właśnie dzięki wspomnianym optymalizatorom, napięcie, które trafia do wnętrza budynku, jest bezpieczne dla człowieka.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadaj nam pytanie lub poproś o bezpłatną wycenę

Z EcoCollect inwestujesz w zielone źródła mocy