880 880 357

[email protected]

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Od paru lat jest to jeden z czołowych tematów związanych z OZE. Zewsząd słyszymy o dobrodziejstwach korzystania z energii słonecznej oraz o dostępnych na ten cel dotacjach i ulgach. Przynajmniej raz w tygodniu odbieramy telefon z ofertą dotyczącą montażu paneli. Wszystkie te wiadomości najczęściej dotyczą jednak prywatnych gospodarstw – a co z firmami?

Czy fotowoltaika dla firm się opłaca?

Wszystko wskazuje na to, że fotowoltaika to dobry ruch nie tylko dla prywatnego budżetu, ale także dla przyszłości Twojego przedsiębiorstwa. Wymierne korzyści dotyczą nie tylko finansów, ale i wizerunku! Sprawdź, co możesz zyskać, montując panele w Twojej siedzibie.

1. Oszczędności

Inwestycja w fotowoltaikę otwiera drogę do wielu dopłat i ulg. Choć ofert przeznaczonych dla firm nie jest aż tak dużo jak dla gospodarstw domowych czy rolników, zdecydowanie opłaca się kontrolować sytuację na bieżąco. Przepisy dotyczące finansowania fotowoltaiki zmieniają się bowiem każdego roku!

Fotowoltaika dla firmy to na ten moment następujące ulgi, dotacje i możliwości:

  • Program Energia Plus – pozwala na uzyskanie pożyczki do 85% kosztów kwalifikowanych (lub 3,9 mln zł). Okres finansowania wynosi maksymalnie 20 lat.
  • Ulga termomodernizacyjna – możesz z niej skorzystać, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą w domu. Ulga pozwoli Ci odliczyć od podatku wydatki poniesione na montaż paneli, pompy cieplne i inne elementy.
  • Kredyt lub leasing za zakup instalacji.

Oprócz tego zawsze warto orientować się w lokalnych programach pomocy!

2. Niezależność energetyczna

Jak wiemy, opłaty za prąd stale wzrastają, a w niektórych miejscach Polski od czasu do czasu dochodzi do przerw w jego dostawie. To najlepszy moment, aby uzależnić się od lokalnych dostawców energii i zawsze spać spokojnie!

3. Dobry PR

Statystyki pokazują, że Polacy coraz częściej zwracają uwagę na proekologiczne działania firmy. Twoje etyczne i odpowiedzialne środowiskowo przedsięwzięcia z pewnością się opłacą, prędzej czy później!

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadaj nam pytanie lub poproś o bezpłatną wycenę

Z EcoCollect inwestujesz w zielone źródła mocy