798 757 384

kontakt@ecocollect.pl

Fotowoltaika dla Rolników

Rosnące ceny paliwa, prądu i gazu, galopująca inflacja, nieuchronnie zbliżająca się katastrofa klimatyczna – nawał złowieszczych informacji sprawia, że niejeden z nas ma ochotę rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady... lub w jakiekolwiek inne miejsce oddalone od cywilizacji. Pomysł nie jest wcale taki głupi – zwłaszcza że prowadzenie autonomicznego życia na łonie natury nie oznacza dziś rezygnacji z najnowszych rozwiązań technologicznych!

Jeśli jesteś rolnikiem i planujesz inwestycję w odnawialne źródła energii, koniecznie zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi w tym artykule. A jeśli dopiero planujesz rewolucję w swojej karierze zawodowej – trzymaj się mocno, bo za kilka minut może już nie być odwrotu 🙂

Fotowoltaika dla rolników – czy to się opłaca?

Nie będziemy Was trzymać w niepewności i odpowiemy krótko. Fotowoltaika dla rolników zdecydowanie się opłaca, i to niekiedy dużo bardziej niż w przypadku prywatnych domostw. Powód jest prosty: gospodarstwa rolne mają ogromne zapotrzebowanie energetyczne, ponoszą więc nieproporcjonalnie większe rachunki za prąd, który – jak już wspomnieliśmy – jest coraz droższym towarem na rynku. Z drugiej strony mają także do dyspozycji dużo więcej powierzchni, na której mogą umieścić instalacje fotowoltaiczne.
I w końcu trzeci, nie mniej ważny powód: korzystne ulgi i dofinansowania.

Ulgi i dotacje na fotowoltaikę dla rolników

W 2022 roku rolnicy będą mogli liczyć między innymi na następujące ulgi:

  • Ulga inwestycyjna – właściciele gospodarstw, którzy przeznaczyli własne środki na zakup instalacji, będą mogli wystąpić o zwrot 25% kosztów inwestycji. Kwota ta jest odliczana od podatku.
  • Program “Agroenergia” – tu wysokość dofinansowania zależy od mocy instalacji, a maksymalna wartość dotacji nie może przewyższyć 20% kosztów lub 25 000 zł.
  • Program “Mój prąd” – oferuje zwrot na poziomie 50% kosztów inwestycji (maks. 5 000 zł).
  • Program “Czyste powietrze” – to nawet 30 000 zł zwrotu!

Warto zapoznać się ze szczegółami każdej z tych ofert, aby skorzystać z najbardziej atrakcyjnego dofinansowania i już dziś zaplanować montaż fotowoltaiki!